Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

Jakoubek nejlepším mladíkem na Tour of Malopolska

Dráha Dráha

Postupový klíč a nominace na MČR mládeže ve sprint

MTB MTB

Malevil Cup pro Stoška a Pichlíkovou

BMX BMX

Topinka má skalp mistra světa

Cyklokros Cyklokros

Tábor bude opět hostit SP v cyklokrosu

Sálovka Sálovka

Mistrovský titul v kolové žáků pro Svitávku

Handicapovaní Handicapovaní

Medailová žeň na SP handicapovaných v Ostende

Trial Trial

Trial čeká nabitý začátek června

Trial Ženská cyklistika

V Krásné Lípě ve čtvrtek startuje Tour de Feminin

Informace ČSC
POZVÁNKA NA KONFERENCI ČSC
POZVÁNKU NA KONFERENCI ČSC o novelizaci stanov ČSC naleznete v příloze.

Prodej užitkového vozu
ČSC nabízí k prodeji užitkový vůz značky Renault Master rok výroby 2010, stav KM 260 700. Vaše nabí..

Závod V4 se letos na českých silnicích nepojde


Cyklistika v TV / zobrazit vše
GP v dráhové cyklistice, Brno ČT4 SPORT 21.06.2019 Reportáž z vrcholné akce dráhových cyklistů

Partneři ČSC

Zahraniční report. silnice

Froome začal na Tour úřadovat

Britský jezdec Chris Froome se stáje Sky hned v první Pyrenejské etapě Tour de France ukázal, proč byl před startem závodu považován za hlavního favorita. V horské etapě na Aix 3 Domaines zaútočil šest kilometrů před cílem a do cíle dorazil s náskokem 51 vteřin před týmovým kolegou Richiem Portem. Roman Kreuziger (Saxo-Tinkoff) projel cílem sedmý, v průběžné klasifikaci se posunul na šesté místo, na Frooma ztrácí 1:45.

Tým Sky vzal otěže závodu v první horské etapě pevně do svých rukou. Při stoupání na Col de Pailheres čtveřice jeho jezdců diktovala tempo a totálně roztrhala do té doby vedoucí skupinu.  A závěr etapy bylo velké sólo Frooma. "Tým mi připravil skvělou výchozí pozici," říkal v cíli Froome, který před rokem skončil druhý za svým krajanem Wigginsem.

Hodně favoritů ale doslova pohořelo. S více než dvouminutovou ztrátou skončil spolufavorit závodu Rodríguez, ještě hůře dopadli Australan Evans a Lucemburčan Schleck. A například Francouz Pinot, loni nejlepší mladík, ztratil šest minut.

Pětatřicet kilometrů před cílem ztratil kontakt s hlavním polem Jihoafričan Daryl Impey a to byla labutí píseň žlutého trikotu. Čelo hlavní skupiny kromě Sky hlídali jezdců stájí Movistar a Saxo-Tinkoff s Contadorem a Kreuzigerem. konec vepředu zůstalo jen šest jezdců ze tří stájí, po dvou z ze Sky, Saxa a Movistaru. A Kreuziger na tom byl evidentně lépe než jeho lídr Contador. Když Froome zaútočil, Španěl vypadal oproti Kreuzigerovu podstatně hůře. Český jezdec ale pochopitelně zůstat u svého kapitána a snažil se ho táhnout. Určitě tím ztratil hodně vteřin...

„V první řadě bych zachoval klid, protože to byl teprve první dojezd na kopec. Alberto měl slabší den, ale to může potkat každého. Třeba si to už vybral a do konce Tour to bude jen lepší,“ uvedl na svých webových stránkách Roman Kreuziger.

„Čekali jsme, že Froome hned v první těžké etapě zkusí zaútočit. Dokázal něco najet, ale nedělal bych z toho tragédii. Tour je skládanka, do které musí zapadnout každý den. Proto jsme pořád v klidu, i když víme, že to dnes mohlo být o něco lepší,“ pokračoval Kreuziger, ktzerý se prý cítil dobře. „Když jsem viděl, že mu dochází síly, bylo mi jasné, co je mou povinností. Nikdo z týmu mi ani nemusel nic říkat do vysílačky. Já jsem na Tour pro Alberta a jsem přesvědčen, že v posledním týdnu, který bude rozhodující, pojede hodně dobře.“

Výsledky:

8. etapa: Castres - Ax 3 Domaines (195 km):

1. Froome (Brit.) 5:03:18, 2. Porte (Austr.) +51, 3. Valverde (Šp.) +1:08, 4. Mollema (Niz.)+1:10, 5. Ten Dam (Niz.) +1:16, 6. Nieve (Šp.) +1:34, 7. Kreuziger (ČR), 8. Contador (Šp.), 9. Quintana (Kol.), 10. Anton (Šp.) všichni +1:45.

Průběžné pořadí:

1. Froome 32:15:55, 2. Porte +51, 3. Valverde +1:25, 4. Mollema +1:44, 5. Ten Dam +1:50, 6. Kreuziger, 7. Contador oba +1:51, 8. Quintana +2:02, 9. Rodríguez (Šp.) +2:31, 10. Rogers (Austr.) +2:40.

FOTO Saxo-Tinkoff Team

CÍCHA JAROSLAV
06.07.2013 | zobrazeno 1400x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss

Generální partner ČSC

Exkluzivní partner ČSC