Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

Dominik Neuman je celkovým vítězem ŠKODA CUPu

Dráha Dráha

Trio sprinterů třetí v Pruszkowě

MTB MTB

Hynek vybojoval stříbro na MS v maratonu

BMX BMX

Topinka má skalp mistra světa

Cyklokros Cyklokros

Skvělá Nash: zvítězila v bahně ve Waterloo

Sálovka Sálovka

SC Svitávka vyhrála Elite Škoda Extraligu

Handicapovaní Handicapovaní

Čtyři čtvrtá místa na MS handicapovaných

Trial Trial

Třetí místo Pečínkové ve Světovém poháru

Trial Ženská cyklistika

V Krásné Lípě ve čtvrtek startuje Tour de Feminin

Informace ČSC
Výběrového řízení na dva 8 až 9 místné automobily
Vážení, dovolujeme si vás touto cestou informovat o vypsání výběrového řízení na dva 8 až 9 místn..

Informace pro pořadatele závodů
Zájemci o pořádání závodu Českého poháru Elite a Českého poháru mládeže a žen v silniční cyklistice ..

Výběrové řízení - dodávkové automobily


Cyklistika v TV / zobrazit vše

Partneři ČSC

Domácí report. silnice

Bauknecht - Author se dočkal vítěztví

První vítězství v seriálu GO! Český pohár v silniční cyklistice vybojovali v letošní sezoně jezdci celku Bauknecht Author. Ve Velké ceně kraje Vysočina po 141,6 kilometrech se ze svého premiérového vítězství v závodech Českého poháru dočkal v Novém městě na Moravě Jiří Polnický, který za svá záda v závěrečném spurtu odsunul Slováka Maroše Kováče a Slovince Andi Bajce, kteří dojeli s jednosekundovou ztrátou.

Na 102 startujících čekalo šest okruhů, z nichž každý měřil necelých 24 kilometrů. Trať byla hodně členitá, foukal poměrně silný boční vítr a v cíli bylo klasifikováno pouze 45 jezdců. Poměrně dlouho se nic velkého nedělo. Peloton jezdil pohromadě, pokusy o úniky neměly dlouhé trvání, a tak jen jezdci odpadávali a hlavní pole se tenčilo.

Od poloviny závodu začali tempo závodu udávat jezdci stáje Bauknecht - Author, kteří toužili konečně po vítězství a jejich snaha byla nakonec zaslouženě korunována úspěchem. Ale ještě do závěrečného kola vjel peloton prakticky pohromadě, ovšem závěrečných 24 kilometrů bylo hodně bojovných a skupina se nejprve začala natahovat a poté o drobit do malých skupinek.

V posledních kilometrech se vepředu vytvořila trojice Kováč, Bajc a Josef Hošek (Bauknecht - Author) a zdálo se, že si mezi sebe rozdělí stupně vítězů. V posledním stoupání se ale ně stačil dotáhnout Polnický a nakonec ve spurtu triumfoval.

"Jelo se mi dnes hodně dobře. Když jsem dojel vedoucí tříčlennou skupinu, tak jsem cítil, že jsem na tom dobře a že mohu vyhrát. To se mi nakonec povedlo a za první výhru v závodech Českého poháru jsem moc rád," řekl třiadvacetiletý Jiří Polnický.

Bojovalo se však i za zády těch absolutně dnes nejlepších. Především souboj Milana Kadlece (Dukla Praha) s Tomášem Bucháčkem (Bauknecht - Author) byl hodně důležitý, v sázce byl trikot pro vedoucího muže průběžného pořadí. Nakonec se radoval jezdec Dukly, který dojel devátý, zatímco Bucháček o tři místa za ním, což znamenalo, že Kadlec si trikot nejen udržel, ale ještě zvýšil své vedení.

Výsledky:

Muži (141,6 km)

1. J. Polnický (Bauknecht - Author) 3:25:21, 2. Kováč (SR), 3. Bajc (Slovin.) oba +1, 4. Hošek (Bauknecht - Author) +7, 5. Nipl (Focus Znojmo) +39, 6. Turek (Favorit Brno) +42, 7. Jurčo (SR) +44, 8. Krotký ((Sparta Praha) +45, 9. Kadlec (Dukla Praha), 10. Hebík (CK Příbram) oba +46.

FOTO Jan Brychta/Světcyklistiky.cz

 

CÍCHA JAROSLAV
06.07.2013 | zobrazeno 1347x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss

Generální partner ČSC

Exkluzivní partner ČSC