Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

Jakoubek nejlepším mladíkem na Tour of Malopolska

Dráha Dráha

Postupový klíč a nominace na MČR mládeže ve sprint

MTB MTB

Malevil Cup pro Stoška a Pichlíkovou

BMX BMX

Topinka má skalp mistra světa

Cyklokros Cyklokros

Tábor bude opět hostit SP v cyklokrosu

Sálovka Sálovka

Mistrovský titul v kolové žáků pro Svitávku

Handicapovaní Handicapovaní

Medailová žeň na SP handicapovaných v Ostende

Trial Trial

Trial čeká nabitý začátek června

Trial Ženská cyklistika

V Krásné Lípě ve čtvrtek startuje Tour de Feminin

Informace ČSC
POZVÁNKA NA KONFERENCI ČSC
POZVÁNKU NA KONFERENCI ČSC o novelizaci stanov ČSC naleznete v příloze.

Prodej užitkového vozu
ČSC nabízí k prodeji užitkový vůz značky Renault Master rok výroby 2010, stav KM 260 700. Vaše nabí..

Závod V4 se letos na českých silnicích nepojde


Cyklistika v TV / zobrazit vše
GP v dráhové cyklistice, Brno ČT4 SPORT 21.06.2019 Reportáž z vrcholné akce dráhových cyklistů

Partneři ČSC

Zahraniční report. silnice

Sagan se na Tour dočkal

Vysněného etapového vavřínu na letošním stím ročníku Tour de France dočkal slovenský jezdec ve službách stáje Cannondale Pater Sagan. Po třech druhých a jednom třetím místě ovládl dnešní sedmou etapu Z Montpellieru do Albi a po 205 kilometrech odsunula za svá záda Johna Němce Degenkolba. Roman Kreuziger dojel v hlavním poli na 30. místě ve shodném čase jako vítěz a v průběžném pořadí si udržel desátou pozici. V poslední etapě před Pyrenejemi udržel žlutý trikot Jihoafričan Daryl Impey ze stáje Orica.

Stáj Cannondale dnes vsadila na jednu kartu. V kopcích zlomit odpor dalších spurterů a otevřít Saganovi cestu k vítězství. A jak si stanovili taktiku, tak ji splnili. Po úniku dvojice Blel Kadri a Jens Voigt již závod režírovali jezdci Cannondale.  Při stoupání na Col de la Croix de Mounis (vrchařská prémie 2. kategorie), se na čele srovnalo sedm jezdců této stáje, zvýšilo tempo a výsledek se dostavil. Peloton se začal drobit a hlavně vzadu zůstali tři vítězové etap Cavendish, Greipel a Kittel.

"Na můj tým padala v prvních etapách na internetu spousta kritik. "My tu ale nemáme tým na to, aby mi rozjížděli spurty jako Greipelovi a Cavendishovi. Fanoušci, ať fandí, ale kritiku ať přenechají sportovním ředitelům. Dnes bych bez ostatních etapu nezvládl tak, jak jsme to nakonec dokázali. Tým byl neuvěřitelný, rozjel mi to od druhého kopce až do cíle. Tahle etapa nám vyšla na 110 procent. Jsem rád, že to konečně přišlo," řekl v cíli Sagan.

Přibližně sedmdesát kilometrů před cílem se vydala do úniku trojice Bakelants, Gautier a Oroz. Vypracovali si více než minutový náskok a v tu chvíli se Bakelants, vítěz 2. etapy, opět dostal pomyslně do žlutého trikotu lídra závodu. Úsilí Cannondalu však vedlo tři kilometry před cílem k jejich dostižení a spurt byl pak již v režii Cannondale. Po třech loňských vítězných etapách přidal Sagan do své sbírky na Tour čtvrtý triumf.

Výsledky:

7. etapa: Montpellier - Albi (205 km):

1. Sagan (SR) 4:54:12, 2. Degenkolb (Něm.), 3. Bennati (It.), 4. Kwiatkowski (Pol.), 5. Boasson Hagen (Nor.), 6. Gavazzi (It.), 7. Gallopin (Fr.), 8. Vichot (Fr.), 9. Mori (It.), 10. Chavanel (Fr.), ...30. Kreuziger (ČR) všichni stejný čas.

Průběžné pořadí:

1. Impey (JAR) 27:12:29, 2. Boasson Hagen +3, 3. Gerrans (Austr.), 4. Albasini (Švýc.) oba +5, 5. Kwiatkowski, 6. Chavanel oba +6, 7. Froome (Brit.), 8. Porte (Austr.) oba +8, 9. Roche (Ir.), 10. Kreuziger oba +14.

CÍCHA JAROSLAV
05.07.2013 | zobrazeno 1470x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss

Generální partner ČSC

Exkluzivní partner ČSC