Petr Vakoč: Být lídrem bude velká výzva

Bikerka Čábelická míří přípravu k Tokiu 2020

Cyklokrosařka Nash uhájila v SP třetí místo

Hrdlička s Loskotem získali na MS bronz v kolové

Provoz sekretariátu přes vánoční svátky
Sekretariát ČSC bude od 23.12.2019 do 1.1.2020 uzavřen.

Světový pohár v dráhové cyklisti... ČT4 SPORT 31.01.2020 Záznam dalšího závodu Světového poháru v dráhové cyklistice...

Zahraniční report. mtb

Cink a Huříková vítězí v Langenlois

Dvojnásobný triumf vybojovali čeští bikeři na závodu Kamptal Klassik Trophy v rakouském Langenlois. Na nejvyšší stupeň vystoupili v elitních kategoriích Tereza Huříková a Ondřej Cink.

V závodu kategorie C1 Huříkové vůbec nevadil mráz a s přehledem a jasně zdolala slovinské duo Zakeljová - Klemenčicová. "Celou zimu jsem v tom trénovala, dokonce i na Mallorce mi sněžilo, takže jsem byla na tenhle závod perfektně připravená," řekla pro webové stránky mtbs.cz Tereza Huříková.

Cink se celý závod držel v čelní skupině závodníků, ale dvě kola před cílem, když chtěl zaútočit, píchnul a tratil více než minutu. I přesto se dokázal propracovat zpět na špici a o pár metrů vyhrát před Jihoafričanem Jamesem Raidem a domácím favoritem Karlem Marktem.

"Cítil jsem se dneska silný, ve skupině jsem jel na devadesát a věřil jsem si, že můžu vyhrát. Pak ale přišel ten defekt, kdy jsem musel jet půl kola na ucházející gumě. Už jsem moc nevěřil, že bych je mohl dojet, ale vepředu taktizovali, a tak mi to trochu ulehčili," popsal krátce svůj vítězný závod Ondřej Cink.

Výsledky:

Ženy:

1. Huříková (ČR) 1:24:45, 2. Zakeljová +1:04, 3. Klemenčicová (ově Slovin.) +1:55, ...8. Šulcová +4:00, 14. Škarnitzlová +9:12, 15. Štěpánová +10:13, 17. Veselá +11:13, 18. Valešová -1 kolo, 19. Machulková -1 kolo, 21. Pirzkallová -1 kolo, 23. Kuntová (všechny ČR) -1 kolo.

Muži:

1. Cink (ČR) 1:45:44, 2. Raid (JAR) +2, 3. Markt (Rak.) +10, ...8. Eberl +3:52, 12. Vobecký +7:06, 16. Kovář 9:44, 19. Bohata (všichni ČR) +11:15.

24.03.2013 | zobrazeno 2346x