Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

Český pohár na silnici se přesouvá do Ostravy

Dráha Dráha

GP Prostějov – Memoriál Ot. Malečka příští týden

MTB MTB

Dramatická soutěž týmů TOMKET Pražského MTB poháru

BMX BMX

Topinka má skalp mistra světa

Cyklokros Cyklokros

Tábor bude opět hostit SP v cyklokrosu

Sálovka Sálovka

Písek s Gottfiedem pátí v Evropě

Handicapovaní Handicapovaní

Další tři české medaile na SP handicapovaných

Trial Trial

Šest medailí z Wadowic

Trial Ženská cyklistika

V Krásné Lípě ve čtvrtek startuje Tour de Feminin

Informace ČSC
Výběrové řízení - dodávkové automobily


ČESKÁ TELEVIZE - EVROPSKÉ HRY V MINSKU
Rozhovor o úspěších cyklistů na Evropských hrách v Minsku.

Výběrové řízení - Světelné tabule
Vážení, dovolujeme si vás touto cestou informovat o vypsání výběrového řízení na světelné tabule...

Cyklistika v TV / zobrazit vše
Czech Tour 2019 ČT4 SPORT 23.08.2019 Reportáž z největšího českého cyklistického etapového závodu

Partneři ČSC

Domácí report. mtb

Huříková spolujezdkyní Kulhavého

Jedna ze dvou nejlepších českých bikerek Tereza Huříková se stala spolujezdkyní olympijského vítěz Jaroslava Kulhavého. S týmem Specialized Racing podepsala pětadvacetiletá závodnice dvouletou smlouvu s opcí až do olympijských her v brazilském Rio de Janeiru v roce 2016.

Pro Huříkovou je to další důležitý krok při návratu do světové špičky. Tam se dostala ziskem dvou zlatých medailí na juniorských světových šampionátech: nejprve se v roce 2004 se stala mistryní světa v časovce na silnici, o rok později se ji to samé podařilo mezi bikerkami. Postupem času ale začínala mít její kariéra sestupnou tendenci. Obrat k lepšímu nastal až v loňském roce. To skončila Huříková čtvrtá na mistrovství Evropy a sedmou příčku vybojovala na světovém šampionátu v Saafeldenu. "Mezi elitou to byl můj nejpovedenější rok. Byl to takový můj návrat do první desítky po tom období, kdy se mi moc nedařilo. Vykročila jsem zase tím správným směrem," řekla rodačka z jihočeského Vimperka.

"Příchodem do týmu Specialized jsem si splnila sen, který závodníci mívají. Když se podíváte, jak to v týmu chodí, tak máte k dispozici opravdu luxusní zázemí v péči o materiál ale i sebe," uvědomuje si svou velkou šanci Huříková. "Závodník pak nemusí řešit materiál a další věci, může mít čistou hlavu a soustředit se pouze na závodění," pokračovala Huříková na dnešní tiskové konferenci v Průhonicích. "Věřím, že čeho se mi dostane po stránce zázemí, to zase vrátím dobrým výsledkem," zdůraznila.

Značnou zásluhu a obrovský podíl na jejím opětovném vzestupu má trenér Karel Martinek s nímž začala Huříková úzce spolupracovat před dvěma a půl lety. "Vzpomínám si přesně na ten den, kdy u mě Tereza byla jako obvykle na testech, jako chodila pravidelně asi od šestnácti let. A ty výsledky byly tehdy žalostné. Zeptal jsem se ji zda chce dělat modelku, studovat či dobře závodit," řekl současný trenér Huříkové. "Důležité bylo aby si to ujasnila. Pak přišla s tím, jestli bych ji nemohl trénovat. Zpočátku se mi do toho moc nechtělo, ale toho kroku teď určitě nelituji," prohlásil Martinek.

A cíle pro nastávají sezonu jsou jasné. Především stabilizovat výkonnost a jezdit pravidelně ve Světovém poháru do desáté dvanáctého místa. "Nemám moc ráda hry s čísly," řekla Huříková, ale pak byla přece jen konkrétnější. "Ráda bych se alespoň jednou postavila na Světovém poháru na pódium. Vrcholem sezony budou opět mistrovství světa a Evropy, možná si k tomu přidám i světový maratónský šampionát. Kdyby to tam někde, tak bych byla velmi spokojená. Chci jezdit dobře seriál závodů Světového poháru, z nichž ten v Novém Městě na Moravě je pro mě srdeční záležitost," připomněla Huříková, která má v plánu i některé závody Českého poháru a seriálu Kolo pro život. To hlavně z toho důvodu, že ji i v dobách, kdy se jí nedařilo neopustil osobní sponzor Česká spořitelna a firma Allivictus.

"Nemůžeme říkat, že Tereza hned vyhraje mistrovství světa, ale určitě jde nahoru a chtěli bychom, aby jezdila stabilně. Ten nárůst by měl neustále pokračovat, i s výhledem k olympiádě v Riu, byť se může zdát, že tři a půl roku je ještě dlouhá doba, ale to je hodně relativní," nastínil Martinek.

S ohledem na pozdější začátek krosové sezony až v polovině května neabsolvuje Huříková  tradiční přípravu na Kypru. Jejím první závodním testem bude až závod první kategorie kalendáře UCI v rakouském Langenlois. "Postupem času bychom chtěli do programu zařadit i cyklokros. Ne kvůli výsledkům, ale proto, že si myslím, že jde o něco, co v přípravě Tereze chybí," dodal Martinek.

FOTO Michal Červený MTBS

 

CÍCHA JAROSLAV
14.01.2013 | zobrazeno 2216x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss

Generální partner ČSC

Exkluzivní partner ČSC