Topforex-Lapierre představil tým a plány na sezónu

Velodrom na Třebešíně přes zimu nespí

Druhá sezona GAPP System–Cabtech MTB Racing Team

Freestylisté budou bojovat o páté místo

Vyjádřené rozhodčích k vyloučení Hekeleho na MČR

Hrdlička s Loskotem obsadili na MS páté místo

Handicapovaní Antošová a Koblasa vítězi EP

Urban World Championship

Informace z jednání Prezídia ČSC
Jednání Prezídia ČSC se uskutečnilo 8. 1. 2019.

Vánoční provoz ČSC
Upozorňujeme, že od 24.12.2018 do 2.1.2019 bude areál ČSC uzavřen. Přejeme hezké svátky a v novém..

Registrace UCI Mountain Bike Teams 2019
Od roku 2019 se UCI MTB týmy musí registrovat přes online platformu dataride. V příloze naleznete př..

Domácí report. ostatní

ČSC dbá na dodržování pravidel UCI

V nově publikovaném licenčním řádu ČSC se objevilo, že se držitel licence ČSC nesmí zúčastnit žádného závodu, který není zapsán do kalendáře ČSC, kontinentálního nebo světového kalendáře nebo který není uznaný některou národní cyklistikou federací, kontinentální federací nebo UCI. Rozhodně to ale není nic nového, jen Prezidium ČSC odsouhlasilo zařazení pravidla UCI (UCI Rule Book/Part 1/II/§ 3/1.2019-021) do žádosti o licenci.

ČSC však může udělit zvláštní výjimky z tohoto ustanovení pro některé závody nebo soutěže, pořádané na území České republiky. "Důvodem připomenutí tohoto pravidla UCI pro všechny závodníky je, že mezi ČSC a UCI probíhá čilá korespondence týkající se nezaplacení pokut českými závodníky za starty v závodech v zahraničí," řekl prezident ČSC Marian Štetina. Podle názoru UCI je ČSC zodpovědný za starty závodníků na jiných akcích a UCI vymáhá neuhrazené pokuty závodníků s českou licencí od našeho svazu. Obranou ČSC je, že tito závodníci startují na akcích mimo závody ČSC bez souhlasu ČSC, čímž porušují pravidla UCI a ČSC za tyto starty nenese zodpovědnost. Na
základě této komunikace by ČSC měl postupovat dle výše uvedeného pravidla UCI a tyto závodníky potrestat pokutou či zákazem činnosti na jeden měsíc. Dalším důvodem zdůraznění pravidla UCI jsou antidopingové předpisy a povinnosti pořadatelů závodů dodržovat podmínky pro odběr vzorků při dopingových kontrolách.
V poslední době došlo k naprosto nesmyslnému osočení ředitele sekretariátu ČSC z prodeje marketingových práv k mistrovství ČR v cyklokrosu a Českému poháru v této disciplíně. "Prezidium ČSC bylo osloveno zástupci Agentura cyklistika s.r.o. o prodloužení smlouvy na marketingová práva k výše uvedeným soutěžím, a to vzhledem k podání kandidatury na pořádání MS v cyklokrosu v roce 2015. S o hledem na transparentní výběrové řízení na tato marketingová práva Prezidium ČSC zveřejnilo výzvu i pro všechny ostatní zájemce," pokračoval Štetina. Agentura cyklistika má tuto smlouvu s ČSC uzavřenu již mnoho let. Stejně transparentním způsobem byl zveřejněn výběr dodavatele reprezentačních a mistrovských dresů, který po mnoho let dodává ČSC společnost Kalas, a které v roce 2012 končí smlouva.
Prezidium ČSC bude takto transparentně vypisovat výběrová řízení i v budoucnu a tento postup odsouhlasilo. "Prezidium ČSC uložilo řediteli
sekretariátu Slavomíru Svobodovi realizovat toto usnesení, což ředitel sekretariátu řádně splnil. Pro informaci uvádím, že Výkonný výbor ČSC na svém posledním zasedání projednal a všemi hlasy bez připomínek schválil hospodaření ČSC za rok 2010," zdůraznil Štetina.

детское постельное белье купить

12.12.2011 | zobrazeno 12646x