René Andrle: Chci pomáhat mladým růst

Kohoutková a Neumanovou páté v Brémách

GAPP System – Cabtech MTB Racing Team

Bikrosaři Topinka a Bohuslávek úspěšní v Thajsku

Nominace na cyklokrosové MS je téměř hotová

Hrdličkové na medaili nedosáhli, skončili čtvrtí

Ježkovo loučení a úspěchy českých reprezentantů

Co čeká český cyklotrial v roce 2018?

Ženy Dukly Praha chtějí vytvořit úspěšný tým

Domácí report. ostatní

ČSC dbá na dodržování pravidel UCI

V nově publikovaném licenčním řádu ČSC se objevilo, že se držitel licence ČSC nesmí zúčastnit žádného závodu, který není zapsán do kalendáře ČSC, kontinentálního nebo světového kalendáře nebo který není uznaný některou národní cyklistikou federací, kontinentální federací nebo UCI. Rozhodně to ale není nic nového, jen Prezidium ČSC odsouhlasilo zařazení pravidla UCI (UCI Rule Book/Part 1/II/§ 3/1.2019-021) do žádosti o licenci.

ČSC však může udělit zvláštní výjimky z tohoto ustanovení pro některé závody nebo soutěže, pořádané na území České republiky. "Důvodem připomenutí tohoto pravidla UCI pro všechny závodníky je, že mezi ČSC a UCI probíhá čilá korespondence týkající se nezaplacení pokut českými závodníky za starty v závodech v zahraničí," řekl prezident ČSC Marian Štetina. Podle názoru UCI je ČSC zodpovědný za starty závodníků na jiných akcích a UCI vymáhá neuhrazené pokuty závodníků s českou licencí od našeho svazu. Obranou ČSC je, že tito závodníci startují na akcích mimo závody ČSC bez souhlasu ČSC, čímž porušují pravidla UCI a ČSC za tyto starty nenese zodpovědnost. Na
základě této komunikace by ČSC měl postupovat dle výše uvedeného pravidla UCI a tyto závodníky potrestat pokutou či zákazem činnosti na jeden měsíc. Dalším důvodem zdůraznění pravidla UCI jsou antidopingové předpisy a povinnosti pořadatelů závodů dodržovat podmínky pro odběr vzorků při dopingových kontrolách.
V poslední době došlo k naprosto nesmyslnému osočení ředitele sekretariátu ČSC z prodeje marketingových práv k mistrovství ČR v cyklokrosu a Českému poháru v této disciplíně. "Prezidium ČSC bylo osloveno zástupci Agentura cyklistika s.r.o. o prodloužení smlouvy na marketingová práva k výše uvedeným soutěžím, a to vzhledem k podání kandidatury na pořádání MS v cyklokrosu v roce 2015. S o hledem na transparentní výběrové řízení na tato marketingová práva Prezidium ČSC zveřejnilo výzvu i pro všechny ostatní zájemce," pokračoval Štetina. Agentura cyklistika má tuto smlouvu s ČSC uzavřenu již mnoho let. Stejně transparentním způsobem byl zveřejněn výběr dodavatele reprezentačních a mistrovských dresů, který po mnoho let dodává ČSC společnost Kalas, a které v roce 2012 končí smlouva.
Prezidium ČSC bude takto transparentně vypisovat výběrová řízení i v budoucnu a tento postup odsouhlasilo. "Prezidium ČSC uložilo řediteli
sekretariátu Slavomíru Svobodovi realizovat toto usnesení, což ředitel sekretariátu řádně splnil. Pro informaci uvádím, že Výkonný výbor ČSC na svém posledním zasedání projednal a všemi hlasy bez připomínek schválil hospodaření ČSC za rok 2010," zdůraznil Štetina.

детское постельное белье купить

12.12.2011 | zobrazeno 10578x
Za tuto sekci zodpovídá: Trousil Štěpán rss
pohár mtb český pohár - silnice 2015 Toi Toi Cup 2017 Mistrovství Evropy Mistrovství Evropy